Karogs

1940. gada 13. jūnijā Varakļānu ģimnāzijas izlaidumā piedalījās  Izglītības ministrs Jānis Čamanis un skolai pasniedza karogu, ko pēc zīmēšanas skolotāja- mākslinieka Arvīda Gusāra  meta darinājusi Daugavpils sieviešu arodskola „Saule”. Karogs ir dzeltenā krāsā, kura vienā pusē ir attēlota skolas ēka, bet otrā- Kronvalda Ata vārdi: „Tēvzeme un brīvība – vissvētākie dārgumi uz zemes.”

1997. gadā karogu atjaunoja tautas daiļamata meistare audēja Ilga Kazule studijā „Dzīpariņš”. Tas tiek izmantots: 1. septembra līnijā, vakarā par skolas godu, pēdējā zvanā,  izlaidumos un citos svinīgos pasākumos.

Žetons

Kopš 1939. gada skolai ir savs žetons. Pašreiz skolā ir absolventa Maira Nagļa veidotais žetons- gredzens, kurā attēlota lapsa – Varakļānu pilsētas simbols.

Logo

2001. gadā, gatavojoties Varakļānu vidusskolas 80. gadu jubilejai, to izveidoja vizuālās mākslas skolotājas – Margarita Selicka un Lolita Briška.

Himna

Varakļānu vidusskolas absolventa Edgara Spridzāna komponētā dziesma, kas veltīta savai pilsētai, ir atradusi ceļu uz jauniešu sirdīm, tā skan mūsu skolas pasākumos.

DZIESMA PAR VARAKĻĀNIEM

Pils sienās rakstīts vārds,
Bet ne jau mūsu valodā,
Un izkapts asmens trīts,
Kaut nodilusi galoda.
Garām upes krastiem
Lapsa aizcilpo,
Mums lepnajiem un prastiem
Šeit ir jādzīvo.

Un ne jau velti svešinieks
Tev pieci, pieci  prasa,
Jo pāri visai Latvijai
Mirdz Varakļānu rasa.
Upe no liniem un piena-
Tu nepaliksi viena,
Un vecie parka koki-
Jūs nebaidīs vairs spoki.
Vai zini, kas tev pieder šeit?
Vai zini, kā to sargāt?
Šo mīlu neviens nevar beigt,
Tā jāsaudzē kā agrāk.
Kas pieder mums, tas jāsaudzē