Dzejniecei Martai Bārbalei veltītais 2. jaunrades darbu konkurss

Gada sākumā izsludinājām nu jau otro Martai Bārbalei veltīto jaunrades darbu konkursu, kura moto bija:

„Cik daudzi ceļi atvijas-

Kā pielocīti pūri.

Kāds spēks pie tavas Latvijas

Uz mūžu tevi būris.”

10. martā Varakļānu pilī pulcējās lielāki un mazāki rakstnieki no tuvākām un mazliet tālākām pilsētām, lai piedalītos konkursa noslēguma pasākumā – labāko darbu autoru apbalvošanā, kur ar jaunu sparu apzinājāmies piederību savai ģimenei, savam dzimtajam novadam, savai valstij. Kopā konkursam tika iesniegti 145 darbi, un katrs no tiem pauda patriotismu visdažādākajos apziņas līmeņos, jaunie autori neskopojās kopt un cildināt savas saknes.

Varakļānu vidusskolas valodu komisija (latviešu valodas un literatūras skolotājas Aija Caune, Aina Jaunzeme un Anita Saleniece) izvērtēja visus konkursam iesniegtos darbus, kuri bija sadalīti 4 grupās, un apbalvoja veiksmīgākos jaunos autorus:

2.-4. klašu grupas laureāti: 3. vieta –Andrianai Ferčukai (Murmastienes pamatskola), 2. vieta –Sanijai Tumaševicai (Praulienas pamatskola), bet godpilnā 1. vieta – Laimai Melnei.

. 5.-7. klašu grupā 3. vietu ieguva Ileāna Halturina, 2. vietu Haralds Meiers un Samanta Sondare, bet godpilnā 1.vieta Endijam Vecozolam.

8.-9. klašu grupā 3. vietu izcīnīja Paula Strode, Roberts Eiduks, Anta Anete Ozoliņa (Praulienas pamatsk.)
2. vietu – Edgars Žeikars (Murmatienes pamatsk.) un 1. vietu ieguva – Rinalds Mozuls.

Vidusskolēnu grupā 3.vietu ieguva Inita Upīte .
2. vietu Juris Erels un 1. vieta Varakļānu vidusskolas 12. klases skolniecei Martai Jaunzemei. Ļoti daudzi konkursa dalībnieki saņēma Atzinības rakstus un vērtīgas grāmatas, kā arī pateicības par piedalīšanos konkursā.

Pasākumā pasniedza arī specbalvu, tā bija īpašā balva, ko pasniedza Martas Bārbales Literārā mantojuma fonds. To ieguva Kristīne Zeimule no Viļānu vidusskolas .

Arī muzeja darbinieces izlasīja un izvērtēja konkursa darbus, par savu simpātiju pasludinot Varakļānu vidusskolas 10. klases skolnieces Initas Upītes darbu

Šodien vārdadienas svin: Ģederts, Ģirts