No 19.-26.martam Varakļānu vidusskolā notika Medijpratības nedēļa.

7.-11.klašu skolēniem bija iespējas sk. Ainas Kazākas, Lolitas Briškas, Aijas Caunes un Margaritas Selickas stundās apgūt projekta ietvaros izstrādāto nodarbību saturu. Skolēni apguva tēmas: Mediju pratības būtība un aktualitātes .Latvijas mediju vide un raksturojums, Mediji un demokrātija, Kas ir ziņa, to lietošana un veidošana.?,Attēla spēks .

11.klases skolēnu vecāki tika iepazīstināti ar informācijas iegūšanas iespējām un mums sniegto ziņu patiesībām .

Medijpratības nedēļas noslēgumā tika prezentēti praktiskie grupu darbi- radoši veidotas avīzes, kurās ,sniedzot ziņas pārējiem , skolēni demonstrēja savu izpratni un zināšanas par ziņu veidošanas paņēmieniem. Skolas skolēniem bija iespēja konstatēt arī viltus ziņas un atpazīt sensāciju paņēmienus.

Projekts “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai”
Projektu finansiāli atbalsta ASV vēstniecība Latvijā

Šodien vārdadienas svin: Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle