9. maijā Varakļānu vidusskolas 4.-5. klašu skolēni, kas mācību gada laikā apmeklēja interešu izglītības programmu „Jauno zinātnieku pulciņš”, devās mācību ekskursijā uz Daugavpili.

Tika apmeklēts Latgales zoodārzs, kurā skolēni profesionāla gida pavadībā iepazinās ar dažādiem eksotiskiem, tropu mežiem raksturīgiem dzīvniekiem.

Pārbaudīt dabas likumus un izmēģināt dažādas tehnoloģijas skolēni varēja Zinātkāres centrā ZINOO. Centrs piedāvā dažādas interaktīvas ekspozīcijas, kas rosina skolēniem atklāt sevī esošo dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Mūsu skolēni ar patiesu aizrautību un prieku iesaistījās šajā aizraujošajā izziņas procesā.

Kā īsts piedzīvojums izvērtās vīngliemežu audzētavas „Ošu mājas” apmeklējums Preiļu pusē. Skolēni iepazinās ar vīngliemežu dzīvi, redzēja vietu kur tie aug, dzirdēja saistošu saimnieka stāstījumu par šīm neparastajām radībām. Ekskursijas noslēgumā notika arī vīngliemežu degustācija. Lai gan labākajos Rīgas restorānos ēdieni ar vīngliemežu gaļu ir delikatese, ne visi mūsu skolēni tos atzina par patiesu gardumu.

Zinātkāres centra apmeklējums un transporta izdevumi tika apmaksāti skolā realizētā ES projekta „ Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

Šodien vārdadienas svin: Ēriks, Inese, Inesis