No 2018. gada septembra līdz decembrim Bibliokuģis, kura Bocmanis ir Krišjāņa Valdemāra dzīvesziņas pētnieks Gints Šīmanis, apmeklēs Vidzemes 28 novadu 28 bibliotēkas. Katrā no 28 bibliotēkām notiks pasākums, uz kuru, sadarbībā ar skolu, plānots aicināt vietējās skolas skolēnus. Nodarbības saturs – grāmatu lasīšana un jūrniecības arods saistībā ar Krišjāni Valdemāru, kurš bija gan pirmās publiskās bibliotēkas dibinātājs, gan pirmās jūrskolas dibinātājs. Projekta mērķis – ieinteresēt bērnus lasīt grāmatas, padomāt par mācīšanos par jūrnieku.

Visām 28 bibliotēkām tiks dāvinātas grāmatas, kuras sarūpēs Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Latvijas Nacionālā bibliotēka, kā arī biedrība “Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs”. Tāpat labākajiem, zinošākajiem, lasošākajiem katras bibliotēkas apmeklētājiem - skolēniem tiks pasniegti speciāli ielūgumi apmeklēt abas Latvijas lielākās bibliotēkas.

11. oktobrī Bibliokuģis viesojās Varakļānu vidusskolā pie 8. klases. Ciemos ieradās arī īsts kuģa kapteinis un kapteiņa palīgs. Skolēni uzzināja, ka, lai iestātos Jūras akadēmijā, vidējai atzīmei jābūt 8 ballēm un svarīgākie mācību priekšmeti ir matemātika, fizika un ķīmija. Lai kļūtu par kuģa kapteini, paiet 8 - 10 gadi. Jūras virsnieki labi pelna un ceļo pa pasauli.Viņi 4 mēnešus strādā un 4 mēnešus dzīvo mājās kopā ar ģimeni.

Šodien vārdadienas svin: Vijolīte, Viola, Vizbulīte