6.novembrī Varakļānu vidusskolas 4.klases skolēniem, projekta "Skolas soma" ietvaros, bija iespēja apmeklēt Rēzeknes teātrī "Joriks" interaktīvu izrādi "Drebošā telts", kurā aktieri kopā ar skatītājiem dodas izzinošos  un jautros piedzīvojumos. Zīmējot, dejojot, muzicējot, jautājot, sagaidot atbildes, debošajā teltī notika līdzdarbošanās un pielāgošanās situācijai un skatītājiem."Drebošā telts" ieveda bērnus indiāņu pasaulē.
  Arī Latgales Kultūrvēsturiskajā muzejā piedāvātā izglītojošā programma "Zemes dzīļu noslēpumi"rosināja skolēnus izzināt kultūrvēsturiskos un sabiedriskos procesus. Zinošā muzeja gide ar aizraujošu stāstījumu ievadīja visus klausītājus senā pagātnē, kur atdzīvojās gan vareni bruņinieki,gan apburošas princeses. Muzeja pagrabā bija izrakumu laukums.Ar kādu gandarījumu bērni piedalījās izrakumos!Atrada vecu ogļu gludekli, trauku lauskas,kaulus, monētas un citas lietas.

8.novembrī 2.klase projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Rēzeknes teātra "Joriks " iestudēto izrādi "Ezis, kurš mīlēja slepeni". Tas ir stāsts par savstarpējām attiecībām, draudzību, mīlestību, par to, cik grūti kādreiz ir pateikt "Lūdzu, piedod!". Aktieri ne tikai prasmīgi attēloja lauku sētas iemītniekus, bet arī iesaistīja izrādē skatītājus - skanēja dziesmas, smiekli un aplausi.
Vēl mums bija izdevība pabūt Latgales kultūrvēsturiskajā muzejā un piedalīties Lāčplēša dienai veltītā pasākumā "Sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana". Te kopā ar LR Zemessardzes un Jaunsardzes pārstāvjiem bērni piedalījās dažādās izglītojošās aktivitātēs un apskatīja izstādi "Pāri slieksnim".
Ekskursijas noslēgumā tuvumā apskatījām Latgales Māras pieminekli.

Šodien vārdadienas svin: Ģederts, Ģirts