Izmantojot "Latvijas skolas somas" piedāvājumu, 6.jūnijā 1. klase devās ekskursijā "Muzeju diena". Apmeklējām Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē, kur bērni iepazinās ar senajām spēlēm un rotaļām. Atklājums mums pašiem, ka tās ir ļoti interesantas, un brīvajos brīžos arī mēs tās uzspēlēsim. Lasot latviešu tautasdziesmas, dažkārt sastopamies ar tādiem vārdiem: abra, sētuve, sirpis, sprigulis, lize, vīzes u.c. "Kolnasātas" muzejā atklājām ,kā šie darbarīki izskatās, ko ar tiem dara. Arī paši izmēģinājām malt graudus un iegūt miltus tā, kā to darījuši mūsu senči. Neaizmirstams bija Gaigalavas "Seno mūzikas instrumentu muzejs", jo paši spēlējām un muzicējām.

3.jūnijā 4.klases skolēni devās ekskursijā uz Alūksni, kur visus sagaidīja gide.Sekoja  ekskursiju pa Alūksnes vecpilsētas daļu. Uzkāpjot 37,8 m augstā Tempļa kalna skatu tornī, varēja ieraudzīt skaisto pilsētu un Alūksnes ezeru.

Dabas muzejā "Vides labirinti"iepazinām putnu dziesmas, zemes dzīļu un pasaules ūdeņu pieskāriena elpu, ejot cauri vides labirintiem, kuru nobeigumā nonācām pie pasaules brīnumiem.

Alūksnes Bānīša stacijas jaunā, interaktīvā ekspozīcija restaurētajā vēsturiskajā Alūksnes stacijas bagāžas sķūnī aizraujošā veidā atklāja unikālus 10 dzelzceļa staciju, dzīvu Latvijas vēstures liecinieču, stāstus.

E.Glika Bībeles muzejā varējām ielūkoties latviešu valodas un kultūras vēsturē. Muzejā bija skatāmas Bībeles 38 valodās.

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeju. Pedagoģiskā programma "Neba maize pati nāca"bija stāsts par maizītes ceļu no grauda līdz maizes kukulim. Vērojām muzeja krājuma priekšmetus, bija iespēja padomāt, kā šo darbu veica agrāk un tagad.

Paldies projektam "Skolas soma"!

Šodien vārdadienas svin: Jadviga, Laura