6.oktobrī Varakļānu vidusskolas 7a., 8., 9.klase Latvijas Skolas somas ietvaros devās uz Bauskas novadu apskatīt ievērojamus kultūrvēstures un arheoloģijas pieminekļus.

Bauskas pils muzejā iepazinās ar 15.-16.gadsimta viduslaiku gaisotni.Uzzināja daudz interesanta par tā laika hercogu dzīvi un kultūru, sadzīvi un tradīcijām, īpaši par Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba dzimtu. Uzmanību piesaistīja viduslaiku kungu un dāmu tērpi, apavi un rotaslietas.

Apskatot Rundāles pili skolēni iepazina izcilāko baroka un rokoko arhitektūras pieminekli Latvijā. Īpašas emocijas izraisīja skaistais un sakoptais Rundāles pils parks.Parku un pili projektējis arhitekts Frančesko Rastrelli. Parks ir viens no nedaudziem Eiropas vēsturiskiem baroka dārziem.

Bauskas Motormuzejā skolēniem bija iespēja apskatīt senos spēkratus un iepazīties ar to vēsturi.

Šodien vārdadienas svin: Alīna, Rūsiņš, Sandris