Varakļānu novads tiešsaistē piedalījās Karjeras nedēļas diskusijās

Varakļānu vidusskolā un izglītības iestādēs visā Latvijā no 26. līdz 30. oktobrim norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa. Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, lielākā daļa karjeras lēmumam veltīto pasākumu reģionos un skolās šogad notika attālināti un tiešraidēs, tostarp abas diskusijas vecākiem un jauniešiem, kuras pēc to norises var vērot arī ierakstā.

Diskusijas “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” galvenā tēma ir ģimenes loma, paaudžu atšķirības un grūtības karjeras izvēles procesā, ar kurām saskaras mūsdienu jaunieši.

Savukārt diskusijā jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”, notika virtuāla pieslēgšanās trīs dažādu nozaru uzņēmumiem Latvijā – starptautiskajam drukas produktu ražotājam “Printful”, inovatīvajam metālapstrādes uzņēmumam “ERGO E.B.F”, kā arī modernajam RSU zobārstniecības studiju centram Rīgas Stradiņa universitātē. Tāpat pasākumā par savu ikdienu un pieredzi stāstīja panākumus guvuši jaunieši, kuru vidū ir pludmales volejboliste Tīna Graudiņa un elektronikas inženieris un “Lightspace Technologies” pārstāvis Roberts Gotlaufs.

Abas diskusijas tiešsaistē var vērot Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Facebook kontā facebook.com/TavaiKarjerai/. Diskusiju ieraksti pieejami gan Facebook, gan VIAA Youtube kontā: youtube.com/VIAAlv.

Karjeras nedēļas laikā Varakļānu vidusskolā notika arī citi ar karjeras plānošanu saistīti pasākumi. 1.-6.klašu skolēni veidoja Profesiju mājas un piedalījās nodarbībā “ Labdien, lūdzu mana vizītkarte !”

Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”. Šogad Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījušās 70 pilsētu, novadu un pašvaldību apvienību izglītības iestādes un 17 Profesionālās izglītības kompetences centri (PIKC) visā Latvijā.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai.

“Karjeras nedēla” notiek VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts. 

 

1.un 4.klases " uzbūvētās" mājas.

Šodien vārdadienas svin: Rauls, Rodrigo

Tuvākie pasākumi un svētki