24. februārī Varakļānu vidusskolas 3. - 4. klašu skolēni piedalījās tiešsaistes nodarbībā par drošību. To vadīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes kārtības policijas biroja prevencijas grupas vecākā inspektore Ieva Ploriņa. Nodarbībā piedalījās 38 skolēni. Tika izrunātas divas tēmas - drošība internetā un ceļu satiksmes noteikumi.
SuperAnnasun SuperToma tēlilikabērniemiemācīties un atcerēties vienkāršus drošības un medijpratības pamatnoteikumus. Inspektore aktualizēja pieklājīgu saziņu whatsApp grupās. Mēs uzzinājām jaunu terminu - kibermobings. Tā ir vardarbība internetā, kas nav pieļaujama. Sapratām, ka visam dzīvē ir sekas, gan labām, gan sliktām lietām. Iemācījāmies, ko darīt, ja pret kādu no mums tiek organizēts kibermobings.
Drīz sāksies pavasaris! Skolēni biežāk ies ārā. Tāpēc šajā nodarbībā tika pārrunāta arī ceļu satiksmes drošība, ielu šķērsošana, atstarotāju lietošana, dzelzceļa pārbrauktuves šķērsošana. Uzzinājām, ka šobrīd atrasties uz ledus ūdenskrātuvēs ir ļoti bīstami, tas ir trausls. Nodarbe, kas visvairāk interesē bērnus ir braukšana ar velosipēdu. Inspektore mudināja, lai skolēni mācās izpildīt CSDD testu, un no 10 gadu vecuma iegūst velosipēda vadītāja apliecību. Atgādināja arī to, ka, pārvietojoties ar velosipēdu, galvā jābūt ķiverei.
Šodien vārdadienas svin: Aleksejs, Aleksis