11.oktobrī 1.klase devās ekskursijā uz Rēzekni.

Latvijas skolas soma projekta ietvaros, devāmies ekspedīcijā Rēzeknes pilskalnā "Dārgumu meklējumos". Tas bija piedzīvojums, kas ļāva uzzināt stāstu par princesi Rozi un atklāt viduslaiku pils dārgumus. Aizraujošas ekspedīcijas laikā ar noslēpumainās kartes palīdzību piedalījāmies īstas dārgumu lādes meklējumos. Veicām pārgājienu apkārt pilskalnam, atklājām dažādus vēsturiskus faktus. Bija jautras fiziskās aktivitātes brīvdabā ar izklaides elementiem. Darbojāmies māla meistardarbnīcā, apskatījām Kvoša ezeru.

Š.g.7.oktobrī Varakļānu vidusskolas 7.klases 25 skolēni devās eskursijā uz Cēsu pusi. Vispirms apmeklējām Lanģu-Līču klintis. Neviens no skolēniem tās nebija redzējis,bijām pārsteigti par to skaistumu.Pēc tam devāmies uz mini zoodārzu "Rakši". Bija iespēja aplūkot gan kamieļus,gan lamas, gan ponijus u.c. , kā arī pabarot dzīvniekus un izvest pastaigā lamas.Kā pēdējo ekskursijas objektu apmeklējām Āraišu ezepili.Tur piedalījāmies izlaušanās spēlē "Izlaušanās cauri laikmetiem".

Diena bija burvīga, baudījām saulaino lapkriti.Ekskursiju finansēja projekts "Skolas soma".

Mēs, 2. un 3.klases skolēni ciemojāmies Krustpils pilī, kur mūs pārsteidza greznā lustra lielajā zālē, gaisa balons un slepenā slēptuve skapī, biedēja lielais augstums un spoks pils tornī. Sēļu sētā mums patika izpētīt sensenās mājas, kur pirmo reizi redzējām salmu jumtus, pārsteidza reiz degušās vējdzirnavas. Ar prieku spēlējām senās spēles, orientējāmies pēc kartes. Mums bija lieliskākā rudens diena! Paldies "Latvijas skolas somai" par šo iespēju!

30.septembrī 10.klase devās ekskursijā uz Siguldu.Skolas somas projekta ietvaros,apmeklējāmTuraidas muzejrezervātu, kur bija iespējams iepazīties ar ekspozīcijām par arheoloģijas, kultūras un mākslas vēsturi, kas stāsta par notikumiem sākot jau ar 11. gadsimtu, 1207. gadā celto  Livonijas ordeņa Siguldas pili, kur, meklējotmūsdienās viduslaiku auru,  varēja uzkāpt pils Ziemeļu un galvenajā Vārtu tornī,Gūtmaņalu – plašāko un augstāko Latvijas un visas Baltijas alu.

29.septembrī 9.klase apmeklēja Latgales kultūrvēstures muzeju Rēzeknē, piedaloties muzejpedagoģiskā programmā “Cilvēka bērns”. Skolēniem bija iespēja izspēlēt filmas fragmentus, iejūtoties aktieru lomās un iesaistīties dažādā spelēs. Sanāca diezgan labi un jautri. Pēc tam devāmies uz kinoteātri Latgales vēstniecībā Gors noskatīties Latvijas skolas somas piedāvājuma filmu- komēdiju “Tizlenes”. Komēdijā “Tizlenes” trīs 9. klases skolnieces nolemj likt punktu savai tizleņu dzīvei un kļūt par skolas populārākajām meitenēm! Iedvesmojoties no Holivudas filmām, draudzenes nolemj, ka vienīgā izeja ir ierasties izlaidumā ar klases spicākajiem čaļiem. Taču, kad izfantazētie plāni gandrīz izbojā patiesu draudzību, meitenēm nākas saprast, ka izlikšanās par to, kas neesi, nenes nedz laimi, nedz stilīgumu, un dzīvē viss nenotiek kā kino. Skolēnu atsaukmes par filmu- “...filma bija interesanta, tajā parādīja mūsu tīņu gadus un daudz lietām varēja piekrist...”, “...šī filma ļāva ieskatīties 90to gadu beigu skolas aktivitātēs...”, “...filma likās ļoti atbilstoša jauniešiem...”

22.095. klase devās ekskursijā uz Rēzekni. Pa ceļam iegriezāmies Franča Trasuna - priestera, politiķa, literāta, kultūras un sabiedriskā darbinieka dzimtajās mājās "Kolnasāta", kur ierīkots muzejs. Te mēs darbojāmies  muzejpedagoģiskajā programmā "Senie sadzīves priekšmeti”. Pēc tam braucām uz Rēzekni, kur Gorā noskatījāmies Daces Pūces filmu "Bedre", kas saņēmusi "Grand Prix"  Lībekas kinofestivālā un vairākas citas nozīmīgas godalgas.

Šodien vārdadienas svin: Ginta, Gunda, Gunta