6. maijā 5.klase devās mācību ekskursijā uz Latvijas vecāko pilsētu Ludzu. Apmeklējām Ludzas Lielo sinagogu, iespiedām katrs savu vārdu ivritā. Pabijām skaistajos Ludzas dievnamos. Viesojāmies amatnieku centrā. Te iepazināmies ar dažādiem senajiem amatiem - podniecību, aušanu, virvju vīšanu u.c. Ar apbrīnu aplūkojām greznos Ludzas tautas tērpus.Pasākums notika iniciatīvas Skolas soma ietvaros.

Varakļānu vidusskolas skolēni piedalījās LNMM sagatavotajās tiešsaistes  nodarbībās 10.-12. klasēm četros mākslas muzejos – Latvijas Nacionālajā  mākslas muzejā, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽĀ, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā.
Nodarbības iekļautas kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma". Tās notika Dizaina un tehnoloģiju un Kultūras un mākslas stundu ietvaros.
Nodarbību laikā ar dažādu praktisku uzdevumu risināšanas starpniecību, diskusijām un grupu aktivitātēm skolēni varēja  izzināt mākslas darbu ceļu no to tapšanas līdz izstādīšanai muzeja ekspozīcijās, iepazīties ar dizainera darba aspektiem, kā arī pārdomāt jautājumus par to, kas veido mākslas darbu vai kolekciju vērtību.

Šodien vārdadienas svin: Mirta, Ziedīte