19.maijā 3.klases skolēni kopā ar audzinātāju bija izvēlējušies maršrutu Varakļāni – Madona – Cesvaine- Varakļāni.
   Madonā keramiķis J.Seiksts stāstīja par savu aizraujošo darbu, veidojot keramikas izstrādājumus. Skolēni apskatīja arī dažādus meistara veidotos darbus.
  Madonas novadpētniecības  muzejā skolēniem tika piedāvāta pedagoģiskā programma “Kā top guļbūve?” Bērni paši modelēja mājas, izmantojot materiālus no koka. Darba rezutātā sanāca vesela lauku sēta!
Tālākais ceļš aizveda uz brīnišķigo Vidzemes pilsētiņu – Cesvaini. Ekskursijā pa pili gide ļoti interesanti skolēniem pastāstīja par to laika posmu, kad pilī dzīvoja barons Vulfs ar savu ģimeni. No pils skatu torņa pavērās burvīga ainava uz Cesvaines apkārtni.
  Par Madonas novadpētniecības muzeja  un Cesvaines pils apmeklēšanas iespēju ir jāpateicas projektam “Skolas soma”.

Šodien vārdadienas svin: Nameda, Ritvaldis, Visvaldis