27.oktobrī Varakļānu vidusskolas skolēni devās uz dzejnieka un reliģiju pētnieka Roberta Mūka veltītā jaunrades radošo darbu konkursa “Iztēle ir realitāte”noslēguma pasākumu.  Konkurss notika jau 17 reizi, un katru gadu mūsu skolēni piedalās tajā un gūst  labus  rezultātus. Šogad atzinības rakstus saņēma 5.klases skolēni Evelīna Vulāne un Jēkabs Potašs, Evelīna Marinska ( 6.kl.), Māra Melne ( 7.kl.), Katrīna Skutele ( 8.kl.) un Laima Melne ( 10.kl.) Paldies skolotājām Ingrīdai Melnei un Aijai Caunei.
“Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” jau 5. gadu atbalsta R. Mūka muzeja ikgadēji rīkoto jauno literātu konkursu. Katru gadu tiek pasniegta balva - lelle-tautumeita Vidsmuižas vai Silajāņu tautastērpā kādai skolai. Šogad kā 3.vietas ieguvēja šo īpašo balvu saņēma 11.klases skolniece Simona Pastare.

Šodien vārdadienas svin: Ģederts, Ģirts