10.novembrī Preiļu Galvenajā bibliotēkā notika patriotiskās dzejas konkursa “Miera vēstis Latvijai”noslēguma un apbalvošanas pasākums. Šī konkursa labākie dzejoļi tika ievietoti dzejas grāmatā “Miera vēstis Latvijai”. Konkursā piedalījās 5.-12. klašu skolēni no visas Latvijas. Dzejoļu grāmatā arī publicēti Varakļānu vidusskolas 5 skolēnu dzejoļi : Luīzes Ikaunieces, Riharda Trokša, Māras Melnes, Karīnas Vingres un Laimas Melnes dzejas darbi. Grāmatas ievadvārdos teikts: “Autori dzejoļos vēl mieru Latvijai un pasaulei, vēsta par tēvzemes mīlestību un patriotismu, pauž piederību ģimenei un valstij, kā arī akcentē sabiedrībā notiekošos procesus un aktualitātes.” Skolēnu patriotiskās dzejas konkurss tika rīkots sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību un Eiropas Parlamenta deputāti profesori Inesi Vaideri. Konkursa patrons bija režisors Jānis Streičs.
    Milzīgs prieks bija saņemt arī godalgotas vietas. 3.vietu 5.-6. klašu grupā ieguva Luīze Ikauniece ( skolotāja Ingrīda Melne). 7.-9.kl. grupā 2.vietu ieguva Māra Melne( skolotāja Aija Caune), 10.-12.klašu grupā iesniegto dzejoļu skaits bija vislielākais. 1.vietu šajā grupā ieguva Laima Melne (skolotāja Aija Caune). Laima tika apbalvota ar iespēju viesoties pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres Eiropas Parlamentā Briselē. Pasākuma noslēgumā grāmatā iekļauto darbu autoriem bija iespēja piedalīties dzejnieka Kārļa Vērdiņa un Aivara Eipura dzejas meistarklasē.Apsveicam!

Šodien vārdadienas svin: Staņislava, Staņislavs, Stefānija