Varakļānu vidusskolā noslēgusies Cilvēktiesību mācību programmas aprobācija. 9.-12.klašu skolēni apguva tēmas, kas skar cilvēktiesības ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, darbojās dažādās aktivitātēs un veica praktiskus uzdevumus, kas palīdzēja labāk orientēties cilvēktiesību jautājumos.Ieskatījās vēstures notikumos, piemēram, par to kā sievietes cīnījās par savām tiesībām. Diskutēja par mobingu skolu vidē. Ieguva zināšanas par to, kā jārīkojas dažādās situācijās, kur var meklēt palīdzību. Izspēlēja tiesas procesu, gūstot ieskatu par tiesu sistēmas darbību. Sadarbībā ar dizaina un mākslas stundu skolotājām 12.klases skolēni radīja Tkreklu apdruku, paužot savu pilsonisko nostāju cilvēktiesību jautājumos.

Programmas aprobācija notiek Izglītības Attīstības centra projekta “Iecietības kultūras stiprināšana skolu vidē”(Nr. AIF/2022/SCT3/01) ietvaros, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Programmas aprobāciju realizē Varakļānu vidusskolas skolotājas Margarita Selicka, Inese Prusakova un Mārīte Nagle.

Šodien vārdadienas svin: Bārbala, Līksma