22. martā Varakļānu vidusskolas 1. klase devās uz Rēzekni, lai programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros teātrī "Joriks" apmeklētu izrādi "Velveta trusis". Jau pašā sākumā jutāmies neparasti, sēdēt vajadzēja uz skatuves grīdas spilventiņiem, apkārt valdīja tumsa.  Emocijas izrādes laikā sita augstu vilni, jo bērni juta līdzi trusim, darbojās kopā ar viņu - dziedāja, vingroja un smējās. Pēc izrādes katrs varēja padomāt par to, ko dara viņa rotaļlietas, kad bērna nav klāt. Mēs sapratām to, ka galvenais nav tas, kā tu izskaties, bet mīlestība un draugi.

22.martā Varakļānu vidusskolas 9.a un 9.b klases skolēni noskatījās Jurģa Tūbeļa filmu"Drosmes diena". Filma stāsta par cilvēkiem, kuru uzskati atšķīrās no padomju laika ideoloģijas un kuri neatzina padomju varu, kritizēja pastāvošo iekārtu un bija gatavi meklēt iespējas, kā to gāzt.Viens no filmas varoņiem ir disidents Gunārs Astra. Filmā  atspoguļotā lielākā politiskā prāva Latvijā 1983.gadā skolēnos raisīja pārdomas par represīvajām metodēm pret citādi domājošajiem.  Pēc filmas noskatīšanās  vēstures stundā jaunieši diskutēja  par to , cik drosmīgam jābūt cilvēkam , lai uzdrošinātos publiski runāt un aizstāvēt savu viedokli.Pasākums notika  programmas"Latvijas skolas soma " ietvaros.

Šodien vārdadienas svin: Jadviga, Laura